7 stycznia 2021
Na co zwracać uwagę przy wyborze wykonawcy domu drewnianego?

Z uwagi na swoją energooszczędność, szybki czas budowy i przystępne koszty, całoroczne, skandynawskie domy drewniane cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. To z kolei sprawia, że na rynku pojawia się wiele nowych firm, zajmujących się budową tego rodzaju konstrukcji. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, przy wyborze wykonawcy, mającego zrealizować gotowy dom skandynawski drewniany. Zobacz!

Doświadczenie i staż na rynku

Po wybraniu projektu domu kanadyjskiego i załatwieniu wszystkich formalności nadchodzi czas, by przekazać plac budowy wykonawcy. Jego poszukiwania warto rozpocząć od zapoznania się z informacjami o przedsiębiorstwie oraz jego historią. Sporo o firmie budowlanej świadczą jej dotychczasowe realizacje – bogate portfolio, pełne różnorodnych budynków daje gwarancję dużego doświadczenia oraz doskonałej znajomości technologii budowy gotowych domów szkieletowych pod klucz. Podsumowując – im dłużej wykonawca funkcjonuje na rynku, tym więcej powodów ma inwestor, aby mu zaufać.

Rodzaj i jakość stosowanego surowca

Podstawowym elementem konstrukcji domów skandynawskich jest oczywiście drewno. Warto zwrócić uwagę na to, by dostarczony przez wykonawcę budulec odpowiadał wszystkim normom zawartym w projekcie oraz spełniał aktualne standardy cieplne. Całoroczne domy kanadyjskie najczęściej buduje się w naszym kraju z drewna sosnowego, ze względu na dużą dostępność tego surowca oraz jego wysoką trwałość.

Równie ważny, co jakość drewna jest sposób jego obróbki. Powinno być odpowiednio zabezpieczone przed korozją, czyli wpływem wilgoci, promieniowaniem słonecznym czy skrajnymi temperaturami. Jak każdy naturalny materiał, również drewniane bale lub deski narażone są na żerowanie insektów, przed którymi także należy ochronić surowiec.

Do budowy takich konstrukcji jak drewniany dom skandynawski, należy stosować drewno czterostronnie strugane. Jest ono mniej podatne na ogień, ponieważ płomienie przez długi czas „ślizgają” się po jego powierzchni. Elementy konstrukcji szkieletowych powinny być również odpowiednio wysuszone – najlepiej w technologii komorowej, w temperaturze minimum 60°C.

Izolacja całorocznych domów kanadyjskich

Powinieneś również upewnić się, że firma mająca stawiać Twój wymarzony drewniany dom szkieletowy używa odpowiednich materiałów izolacyjnych. W przypadku takich konstrukcji szczelność ma podstawowe znaczenie i wymiernie wpływa na komfort użytkowania oraz koszty eksploatacji. Bardzo ważny jest także wybór stolarki okiennej i drzwiowej o odpowiednio niskim współczynniku przenikania ciepła, co pozwala ograniczyć straty temperatury w sezonie zimowym.

Opinie i rekomendacje klientów

Obecnie internet stał się jednym z podstawowych źródeł wiedzy o markach i ich usługach. Większość firm na swoich stronach internetowych publikuje nie tylko zdjęcia dotychczasowych realizacji, ale również referencje od zadowolonych klientów. Gdzie jeszcze szukać informacji? Branżowe fora internetowe oraz portale budowlane także pozwolą zdobyć cenną wiedzę. Jeśli w Twojej najbliższej okolicy, dana firma realizowała domy szkieletowe pod klucz, rozmowa z miejscowymi inwestorami będzie dobrym pomysłem.

Budowa domów szkieletowych w systemie skandynawskim to wymagające przedsięwzięcie, dlatego warto powierzyć je specjalistom. Dokładne rozpoznanie rynku i wybór wykonawcy, za którym przemawiają doświadczenie, wiedza oraz wysoka jakość stosowanych materiałów, to warunek komfortowego i bezpiecznego użytkowania domu skandynawskiego przez lata.

Całoroczne domy drewniane – zaufaj profesjonalistom!

FORM-BUD spełnia wszystkie te kryteria, realizując gotowe drewniane domy kanadyjskie pod klucz na ternie województwa lubuskiego oraz okolic. W swoim portfolio mamy wiele wykonanych inwestycji, a klienci doceniają nasz profesjonalizm, kompleksowe podejście oraz atrakcyjne ceny. Każdego dnia udowadniamy, że drewniany dom skandynawski to nie tylko wygodne i ekologiczne, ale także tanie rozwiązanie. Skontaktuj się z nami już dziś – z przyjemnością pomożemy Ci spełnić Twoje marzenie o własnym domu z drewna.