Nasza firma oferuje funkcjonalne i tanie domy z bali całoroczne o różnych powierzchniach i układach pomieszczeń. To polecane rozwiązanie dla osób, które marzą o własnym domku, a nie mają czasu ani ochoty na doglądanie długotrwałej budowy i załatwianie wszelkich spraw z nią związanych. Czym charakteryzują się domy z bali, jak przebiega ich budowa? Jak kształtuje się cennik współpracy i na czym można zaoszczędzić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Gotowe domy z bali

Proponujemy gotowe domy z bali, czyli tzw. pod klucz, co pozwala właścicielowi na szybkie wprowadzenie się i zamieszkanie. W budynku takim wykonane są wszystkie instalacje, zamontowana jest stolarka okienna i drzwiowa, armatura jest podłączona, a sufity, podłogi i ściany wykończone. Klienci oszczędzają czas i pieniądze. Nie muszą inwestować w dalsze wykończenia, które wiążą się z przedłużeniem okresu budowy oraz koniecznością znajdowania ekip remontowych. Warto również zauważyć walory estetyczne, jakimi wyróżniają się domy z bali pod klucz. Wykorzystanie wysokiej jakości drewna wpływa na wygląd całej aranżacji i sprawia, że budynek staje się niezwykle przytulny, przywołując miłe skojarzenia.

Ostateczny wygląd wnętrza uzależniony jest od gustu właściciela i decyzji, które podejmie. Wiele osób zauważa jednak, że dodatki czy ozdoby to jedynie drobne uzupełnienie efektu, jaki stwarzają bale. Mieszkając w otoczeniu naturalnego drewna, oddycha się spokojniej. Z tego względu budynki powstałe w tej technologii doskonale sprawdzają się przy wynajmie turystycznym, w okolicy gór, jezior i lasów. Wpasowują się w krajobraz, są efektowne, a do tego bardzo ekonomiczne. Inwestor w krótkim czasie może zbudować kilka domów i przyjmować gości. Rozwój technologii i udogodnień sprawia, że gotowe domy z bali w województwie lubuskim są także budowane na całoroczny użytek prywatny. Stanowią po prostu ciekawą alternatywę dla konstrukcji murowanych.

Całoroczne domy z bali

Nasze domy drewniane są solidne, a przy tym niedrogie w budowie i utrzymaniu. Pozwalają sporo zaoszczędzić na energii grzewczej względem obiektów murowanych. Sam koszt budowy również jest dużo niższy. Przykładowa cena za metr kwadratowy podłogi wynosi ok. 1800-2400 zł, co w porównaniu z domami z cegły daje ok. 1000 zł oszczędności na każdym metrze. Można w nich mieszkać przez cały rok – konstrukcje są stabilne i bezpieczne. Tworzą zdrowy, przytulny i specyficzny mikroklimat. Ich konstrukcja jest odporna na hałasy z zewnątrz. Przyglądając się tym zaletom, łatwo zrozumieć, dlaczego całoroczne domy z bali stają się popularne nie tylko w regionach turystycznych. Choć przepięknie prezentują się w tle krajobrazów natury, to dla mieszkańców dużych miast są największą szansą i udogodnieniem. Mikroklimat, o którym wspomnieliśmy, pozwala choć na chwilę oderwać się od zgiełku i odpocząć po codziennym natłoku obowiązków. Ponadto domy z bali są przyjazne dla alergików i realnie przekładają się na poprawę fizycznego samopoczucia.

Zamiast przejmować się kolejnymi rachunkami za energię, można po prostu korzystać z uroków posiadania własnego domu i niskich kosztów jego eksploatacji. Inwestorzy często interesują się również kwestiami ekologicznymi. Dobrą wiadomością jest zatem fakt, że domy drewniane z bali są przyjazne dla środowiska. W trakcie ich budowy wykorzystuje się wiele naturalnych, ekologicznych materiałów.

Przebieg budowy domu z bali

Każdy dom jest inny. Współpraca zaczyna się od rozmowy o oczekiwaniach klienta. Jak duży ma być budynek i jakie funkcje będzie pełnić? Ilu mieszkańców zamierza z niego korzystać? Jaki budżet można poświęcić na realizację całej inwestycji? Trzeba odpowiedzieć sobie między innymi na te pytania. Nasi pracownicy robią wszystko, by wesprzeć inwestorów w podejmowaniu pierwszych decyzji i wyjaśnić im, jakie rozwiązania technologiczne są aktualnie dostępne. Zostaje podpisana umowa, a wszystkie ujęte w niej kwestie są jasne i nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Klient wie, ile będzie kosztować budowa, określa preferowane terminy realizacji. W związku z tym, że gotowe domy z bali pod klucz są wykonywane pod okiem doświadczonych specjalistów, każdy etap przebiega sprawnie. Dokonuje się zakupu materiałów, ich transportu oraz połączenia w danej lokalizacji. Kompleksowe wykończenie obiektu obejmuje instalacje, stolarkę okienną, drzwiową, sufity i ściany – wszystko to pozostaje w zakresie działania naszej firmy, która nadzoruje całą budowę. Ostatnim etapem jest odbiór inwestycji przez zleceniodawcę. To najbardziej satysfakcjonujący moment, ponieważ wówczas dostrzega się pełne efekty podjętych działań.

W celu ustalenia szczegółów warto zdecydować się na indywidualny kontakt. Pracownicy chętnie wysłuchają wizji i oczekiwań klienta, a następnie przedstawią mu listę dostępnych rozwiązań. Oferta firmy jest elastyczna i dopasowywana do sytuacji. Budowane są zarówno niewielkie konstrukcje, jak i przestronne domy z wieloma pokojami. Jak widać, tanie domy z bali stwarzają bardzo wiele możliwości. Wystarczy z nich skorzystać.