• Pow. użytkowa: 107,11 m²
  • Pow. zabudowy: 120,83 m²
  • Pow. dachu: 231,26 m²
  • Min. szer. działki: 20,4 m
  • Kubatura: 589,83 m³
  • Liczba pokoi: 4 (3 + 1 na parterze)
  • Wysokość budynku: 8,37 m
  • Kąt nach. dachu: 43°

Zgodnie ze standardami, w jakich projektuje się domy szkieletowe, również ten projekt umożliwia szybką realizację budowy, oszczędność materiałów budowlanych i wygodę użytkowania. Jest to świetna propozycja dla inwestorów, ceniących klasyczną estetykę, tradycyjną bryłę budynku oraz uniwersalny design, zapewniający sposobność wpisania domu w każdą niemal aranżację działki. Domy kanadyjskie prezentują się schludnie i stylowo, a ich projekty uwzględniają zazwyczaj oddzielenie strefy dziennej od nocnej – oznacza to, że domy całoroczne z drewna mają na celu zagwarantowanie mieszkańcom poczucia prywatności oraz komfortowego spędzania czasu wspólnego. W tym projekcie umieszczono obszerną strefę dzienną na parterze – stanowi ją salon, który oddzielony jest od kuchni. Dzięki temu uzyskano reprezentacyjną przestrzeń, której estetyka i klimat nie będzie zaburzany zapachami dochodzącymi z kuchni i ogólnym, panującym tam zwykle rozgardiaszem. Bezpośrednio z salonu można przejść do pokoju, który może stać się przestrzenią prywatną, miejscem noclegu dla gości lub gabinetem – w tej kwestii decydują inwestorzy.
W linii budynku uwzględniono garaż jednostanowiskowy, z którego przejść można do kotłowni, jest także bezpośrednie przejście do domu – wygoda i funkcjonalność, cechująca domy drewniane całoroczne, typowa jest również dla tego projektu.

Gotowy dom drewniany pod klucz

Poddasze budynku to przestrzeń prywatna. Znajdują się tam trzy sypialnie i łazienka, a także dwa pomieszczenia gospodarcze i garderoba. Domy drewniane pod klucz zazwyczaj mają takie rozmieszczenie pomieszczeń, gdyż jest to sprawdzona i praktyczna aranżacja. Architekt zostawił dowolność zaadaptowania pomieszczeń gospodarczych, w których można zaplanować magazynek, pralnię z suszarnią lub nadać inną funkcję tym przestrzeniom. Stylistyka domu uwzględnia maksymalne wykorzystanie światła słonecznego do oświetlania pomieszczeń – z tego powodu w salonie i pokojach umieszczone zostały spore przeszklenia, dzięki którym cała przestrzeń prezentuje się jaśniej.