• Pow. użytkowa: 150,4 m²
  • Pow. zabudowy: 156,41 m²
  • Min. szer. działki: 24 m
  • Kubatura: 1 036  m³
  • Wysokość budynku: 8,9 m
  • Kąt nach. dachu: 43°

Jeśli poszukiwane są domy kanadyjskie, wykonane w nowoczesnej technologii i utrzymane w niebanalnej stylistyce, a jednocześnie funkcjonalne i wygodne – projekt domu Halifax sprawdzi się doskonale! Z zewnątrz budynek prezentuje się elegancko i schludnie – jak wszystkie projektowane współcześnie domy całoroczne z drewna. Szczególną uwagę przykuwa obszerny taras, z którego schodki prowadzą wprost do ogrodu. Jest tam spora przestrzeń, dedykowana wypoczynkowi i relaksowi, bez trudu zmieszczą się tam meble ogrodowe, umożliwiające komfortowe spędzenie wolnego czasu. W bryle budynku uwzględniono obecność garażu dwustanowiskowego. Ciekawym i oryginalnym elementem architektonicznym w tym projekcie jest wykusz, inspirowany budownictwem Bliskiego Wschodu i umożliwiający poszerzenie przestrzeni wewnętrznej. Lekka konstrukcja, jaką cechują się domy szkieletowe, umożliwia eksperymentowanie z bryłą budynku – wykorzystano to w prezentowanym projekcie.

Gotowy dom drewniany pod klucz

Parter domu obejmuje przestrzeń dzienną i gościnną, kuchnię ze spiżarnią oraz pomieszczenie gospodarcze, garderobę i łazienkę. To praktyczne wnętrze, które pozwala na nieskrępowany relaks, przy jednoczesnym korzystaniu z funkcjonalnie zaaranżowanych pomieszczeń. Poddasze jest z kolei rajem dla osób, ceniących spokój – tam zaplanowano trzy sypialnie, łazienkę i garderobę oraz przestronne pomieszczenie do zaadaptowania, według indywidualnego gustu mieszkańców. Jest to typowe rozmieszczenie sfer, charakteryzujące domy drewniane pod klucz – parter to część praktyczna i rozrywkowa, poddasze to przestrzeń wypoczynkowa.
Innowacyjne domy drewniane całoroczne projektowane są z myślą o osobach, ceniących spokój i bliskość natury – z tego powodu architekt uwzględnił obecność obszernego ogrodu, w którym przyszli mieszkańcy mogą stworzyć swoją wymarzoną przestrzeń do zabaw i spotkań towarzyskich. Bezpośrednie wyjście na taras i do ogródka gwarantuje wygodną komunikację z wnętrzem budynku. Całość prezentuje się lekko i solidnie, zaspokajając gusta najbardziej wymagających klientów.