• Pow. użytkowa: 86,59 m²
  • Pow. zabudowy: 137,61 m²
  • Pow. dachu: 233 m²
  • Min. szer. działki: 20,31 m
  • Kubatura: 502 m³
  • Liczba pokoi: 2
  • Wysokość budynku: 6,66m
  • Kąt nach. dachu: 30°

Szukając miejsca do osiedlenia się na stałe, często marzy się o posiadaniu własnego domu. To miejsce, w którym można czuć się swobodnie i na co dzień zażywać kontaktu z naturą. Jednak najważniejsze jest to, że domy pod klucz dają możliwość zaplanowania mieszkalnej przestrzeni zgodnie z wizją zamawiającego. Inwestorzy, którym zależy na krótkim czasie i niskich kosztach wzniesienia budynku, powinni zainteresować się drewnianymi konstrukcjami szkieletowymi. Dzięki dopasowanym materiałów i nowoczesnym technologiom zapewniają one tę samą jakość mieszkania co konstrukcje murowane. Są jednak znacznie tańsze i zdecydowanie szybsze we wzniesieniu. Inaczej nazywa się je domami kanadyjskimi, jako że są bardzo popularne w Ameryce Północnej, na obszarze o klimacie podobnym do tego w Polsce.

Przedstawiamy szkieletowy dom parterowy, który doskonale nadaje się do zamieszkania przez rodzinę z dziećmi lub osoby starsze. To całoroczny model drewniany o powierzchni aż 112 m2. W projekcie widać wyraźny podział na część dzienną i sypialnianą. Pierwsza z nich składa się z obszernego salonu połączonego z kuchnią i jadalnią. Tam też znajduje się wyjście na taras. Do kuchni przynależy spiżarnia – choć niewielka, to znacząco poprawia zagospodarowanie kuchni. W tym projekcie pomyślano również o toalecie dla gości. Z kolei w części nocnej znajduje się przestronna, duża sypialnia, gdzie zmieści się również biurko. Tuż obok przewidziano drugie sypialniane pomieszczenie, które w razie potrzeby może stać się również gabinetem. Ten dom kanadyjski z drewna ma również przestronny garaż.

Do realizacji tego projektu poleca się wybór technologii drewnianej, która gwarantuje szybkie wykonanie pracy, a do tego jej niskie koszty. Domy pod klucz z drewna sprawiają, że inwestor nie musi przejmować się pracami wykończeniowymi. Może wprowadzić się do budynku od razu po zakończeniu pracy. Z takiej opcji korzystają osoby, którym zależy na szybkim postawieniu całorocznego domu bez martwienia się o zlecanie poszczególnych prac różnym firmom. Drewniane domy szkieletowe to funkcjonalność połączona z atrakcyjną ceną.