• Pow. użytkowa: 106,36 m²
  • Pow. zabudowy: 97,18 m²
  • Min. szer. działki: 20 m
  • Kubatura: 645,15 m³
  • Liczba pokoi: 3
  • Wysokość budynku: 7,85 m
  • Kąt nach. dachu: 40°

Skromne, schludne i praktyczne – takie właśnie są domy kanadyjskie, dedykowane osobom, ceniącym funkcjonalność przestrzeni i możliwość jej dowolnej optymalizacji, zgodnie z potrzebami konkretnej rodziny. Z tego powodu inwestorzy często decydują się na domy całoroczne z drewna – w nich bowiem wykreować można pożądany klimat, atmosferę ciepła rodzinnego i wygodne wnętrza dla mieszkańców. Projekt domu Trypolis 2 jest przykładem budynku, w którym architekt postawił na użyteczność przestrzeni. Parterowy dom z użytkowym poddaszem pozwala na wygodne i naturalne oddzielenie części sypialnianej od dziennej. Jest to rozwiązanie, które cechuje domy szkieletowe, budowane współcześnie.

Gotowy dom drewniany pod klucz

Na parterze w tym projekcie umieszczono kuchnię z jadalnią i sporych rozmiarów pokój dzienny, pełniący funkcję salonu i swoistego pomieszczenia reprezentacyjnego. Tam można wygodnie przyjmować gości i organizować przyjęcia. Dużym walorem jest bezpośrednie wyjście z salonu na taras, a stamtąd do ogrodu. W bryle budynku uwzględnione zostało miejsce na jednostanowiskowy garaż, z którego przejść można do kotłowni. Na parterze znajduje się również pokój, w którym można urządzić sypialnię, gabinet lub przestrzeń noclegową dla gości – w tej kwestii projektant pozostawił dowolność inwestorom. Jest to cecha, charakteryzująca domy drewniane całoroczne, w których stawia się na praktyczność i wygodę użytkowania oraz umożliwia się przyszłym właścicielom zaaranżowanie przestrzeni zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami.
Poddasze tego domu to przestrzeń prywatna – są tam trzy sypialnie i łazienka. Ograniczając ilość pomieszczeń, architekt uzyskał sporych rozmiarów pokoje, w których można komfortowo spędzać czas. Domy drewniane pod klucz z zewnątrz prezentują się schludnie i są uniwersalne – wpisują się w estetykę każdej działki i spełniają rygorystyczne wymagania zagospodarowania przestrzeni w danym rejonie. Również ten projekt zakłada uniwersalność budynku – dach jest dwuspadowy, a bryła klasyczna, co nie tylko wpływa korzystnie na estetykę, ale także na koszty i szybkość realizacji budowy.