• Pow. użytkowa: 100 m²
 • Wysokość budynku: 8,4 m
 • Kubatura: 499,09 m³
 • Pow. dachu: 116,26 m²
 • EUco: 25,64 kWh/(m²rok)
 • Min. szer. działki 17,9 m
 • Pow. zabudowy: 118,77 m²
 • Kąt nach. dachu: 45°
 • Liczba pokoi: 4 (3 + 1 na parterze)

Projekt domu Malutki kierowany jest do właścicieli działek o niezbyt dużej powierzchni i ograniczonej szerokości – zajmuje niewiele miejsca, dlatego doskonale sprawdzi się na wąskiej działce. Dom został zaprojektowany w standardzie budynku energooszczędnego, co bezpośrednio wpływa na niskie koszty eksploatacji. Prosta bryła zapobiega powstawaniu mostków termicznych, a ponadto zapewnia łatwy przebieg prac. Na sprawą i szybką realizację wpływa również nieskomplikowany dach dwuspadowy. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Od frontu znajduje się ciekawie prezentująca się wiata na dwa samochody.

Projekt Malutki to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się komfortowym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie strefa dzienna zadowoli zwolenników zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych rozwiązań. Salon i kuchnia tworzą wspólnie otwartą przestrzeń, jednak zostały optycznie oddzielone, co ułatwia aranżację. W kuchni przewidziano miejsce na wstawienie stołu jadalnianego, co sprzyja wspólnemu przyrządzaniu i spożywaniu posiłków. Na parterze zlokalizowano ponadto w pełni wyposażoną łazienkę oraz dodatkowy pokój, który idealnie sprawdzi się jako sypialnia dla gości lub biuro. Na parterze znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 3-5 osobowej rodziny. Na tej kondygnacji autor uwzględnił także praktyczną garderobę oraz łazienkę, w której zmieści się jednocześnie wanna i prysznic. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi.

Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Projekt Malutki idealna propozycja dla osób idących z duchem czasu – jest energooszczędny i przystosowany do wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych, a ponadto charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem.

 

Rzut kondygnacji projektu Malutki – Rzut parteru

 1. wiatrołap – 5,35 m²
 2. pokój dzienny + jadalnia – 29,9 m²
 3. kuchnia – 6,04 m²
 4. łazienka – 3,05 m²
 5. pokój – 7,96 m²
 6. pom. gospodarcze – 7,12 m²

razem:
59,18 m²

 

Rzut kondygnacji projektu Malutki – Rzut poddasza

 1. korytarz – 13,34 m²
 2. pokój – 8,96 m²
 3. pokój – 8,96 m²
 4. pokój – 8,97 m²
 5. łazienka – 7,47 m²

razem:
47,7 m²

Usytuowanie domu na działce